Barista Level 2 Graduates


2018
ALBERTO VILLA
Alex Huang
Andrei Ruiz Aguilera
Anna Fath
Augusto Wong
BRIAN GUTIERREZ GALLARDO
Charles Kemp
David R. Dellinger
David Ramos Oviedo
Desi Freeman
Doug Lycett
Elisabeth Matthews
Ellen Terry
Emeran Langmaid
Florentino Leon Cortez
Ho Wing Anthonius Choi
Hsueh Ju Li
JESUS F. GARCIA FLORES
Katherine Hartline
Mariane Armbrust
Marta Campos Mace
Mary Records
Nancy Baker
Nancy Baker
Nick Ferris
Nick Kassouf
Ron Downie
Samantha A. Spillman
Sebastian Rodriguez
Tarra Samuelson
Taylor Nelson
Todd Straughan
Tsz Chung Poon
Tucker Francis
Tyler Firlit
Will Frith


2017
Aaron Fender
Abdullah Al Bahouh
Abdulmohsen Alojaimi
Abe Chen
ALEJANDRO ESCOBAR
Alex Medina
Alex Meece
Alexandre Shah
Alexis A. Salazar Navarro
Allen S. Lo
Amanda Cohen
Amy Finn
Amy Finn
Ana Garcia
Anita H. Tam
Anne Nylander
Annetta Martin
Araceli Garcia
Arturo Hernandez Fujigaki
Ashley Blanchard
Ashton Huang
Austin Childress
Benjamin Kuby
Bill R. McAllister
Bobbi Griffin
Brady Butler
Brandon Proctor
Brianna Berry
Brice Ward
Brittany Davies
Chelsea Dubay
Cheng-Chih Chen
Che-Shang Hsu
Chi Chiang Chen (Johnson)
chih hsiang jerry chang
CHIU CHIH-SHENG
Chiung Ju Chiu
Chris M. Acevedo
CHUAN-MEI LO
Cindy K. Ng
Clay Draper
Cleve Filener
Clinton M. Hodnett
Cristian Ponce Mancilla
Damon 陳嘉峻 Chen
David Birruete
Dean Borgerding
Dillon Williams
Dixon Ip
Dowe Phillips
Eling Ngan
Elliott R. Spencer
Erika C. Leon
ERIKA GONZALEZ
Erin M. Young
eunbi Gong
Fabiano Pellizzari
Fabien Parent
Francis Song
Gabriel Sanhueza
Georgia Tookey
Gerardo Mendoza
German Andres Restrepo Duque
Gregory Skoropada
GYEONG SEOK KO
Hai Ran Lin
Hannah E. Mercer
Hannah Hicks
he yue 何跃
HECTOR G. JIMENEZ
Helena Shanks
Heon Gwan Mun
Ho seop Shin
Holly Griffith
Hong Seog Yang
Hong Seog Yang
Hsin-Ho Lin
Hsu Po Hao. Harvey
Hsueh Lin (Teddy) Liao
Hugo Enrique Flores Laguna
Hung Pei Hsiu
Hyemin Gong
HYUN JUNG KIM
Ian C. Picco
Ian Hinkle
Ildi Revi
IM Tae Hee
INJUN CHOI
Insil Emy Choi
I-PIN TSENG
Jamison Pinkert
Jason Chen
Jason Miller
Jenniffer M. Borrego Alamilla
Jesse C. Raub
Ji Su Park
Jianbo Wu
JINHA HUH
Jinwon Lee
Jinwon Lee
jisu hong
Jiyun Park
Joel Smith
John Asman
John Kruegler
John Sanders
JOSE C. ARREOLA
Josh P. Kimbrough
Joshua Littlefield
Juhee Hwang
Jung Dae-hwan
justin kim
justin kim
Kathy M. Muir
Kayla Moore
Keiko Sato
Keiko Sato
Keisho Akamatsu
Kelly Hill
KEUN YOUNG SHIN
Khian Le
Kiersten Little
Killian Karlsson
Kingsley Teoh Eng Hean
Kristy Lillebo
Kuo Hsin Wang
KUO-WEI HSU
Lauren Lathrop
Lior Yanay
Liwen Jing
Liz Loven
Long Yu
Lori Abramson
Lucemy Velazquez
Manuel Hernandez
Mao-Jen Hsiao
Margaret A. Davis
Mario J. Gomez
Mark de Guzman
Martin Lopez
Matthew D. Toomey
Maurice Moulton
maxwell duquette
Merilee Jones
Michael Breaux
Michael Mayhew
Michelle Quiroz
Michelle Yow
Miguel I. Nakakawa
Milim Bae
Missy Iwneferi
Mohammad Alhasan
MYEOUNG HEE KANG
Nanao Tani
Nara Byun
Natalie Huss
Nathan Moya
Nicholas Rivera
Oleksii Bondar
PARK YEONG HUN
Paul Kim
Paul Roupas
pei chen Lu
PIER LUIGI ASPRONI
Rachel Olsen
Radames Roldan
Re Xi Ding Ha De Er
Rebecca Siahaan
Ricca Sharymaine Concio
Rob Fussell
Rock Kim
Ron De Young
Rosie Laird
Ryan Godinho
Sa Rang Lee
Salvador Benítez
Sandy Hon
Scott Lacy
Scott Meades
Sean Gallagher
Sean P. Smoot
SEONHYEONG LEE
Sheli Maciel
Shelley Flood
SHIH-WEI LIN
Shih-Yun Liu
SHOU HONG
Simon Chen
SOON LIM LEE
Stacy Kim
Steve Cuevas
Steven Ha
SungYoon Jung
SYLVIA E. GUTIERREZ
Sylvon C. Stevens
Thomas J. Ameloot
Tim Heinze
Toy Suttinun
Traci Armstrong
Tracy Gill
TSZ SHUN SAMSON KO
Tyler W. Liedman
TZU-TSAI WEN
ui eop jeong
Volker Dietrich
Wang Ping
wayu omaruke
Wen-Hsuan Chung
Wen-Hsuan Chung
William G. Kuepper
Wonjun Cho
Wu Jun Feng
xiao xian xie
Xin Feng
Ya Chi Hung
Yaqin Wu
Yu Qian Liao
YU-WEI CHANG
YU-WEI CHANG
Zachary S. Price
Zhendong Wang
Zoey Thorson


2016
Adriana Hid
Allen Leibowitz
Brent H. Hall
Charles Gonzalez
chun yuan wang
Clara Cruz
Colby Cox
Colin Russell
Dan Pabst
Dev Chapman
Diana Mnatsakanyan-Sapp
Dorit Lessard
Fletcher Koch
Frangelica Valdez
Gabe Smentek
Gabriel Venegas
Hadassah Wilson
Hojun Lee
Jacob N. Ball
Jacob White
Jeaho Kim
Jim Kitson
Jin Yoong
Juan Carlos De la Torre
Julie Housh
Julie Liu
Jun Cheul Kim
Jung Min Lee
Ka Chun Tse
Kun-Hua Tsai
Lauren K. Airola
Liz Roquet
Mark T. Hundley
Matthew Barahura
Min-gyu Shin
Noelle F. Archibald
Paramaconi Acosta
Peerapong Panyotee
Rachael Garrett
Rainy Bray
Sam Schaefer
Sandy Chang
Sean Lawless
Seunghoon Han
Susana Sohn
Tsi Jie Mah
Vinicio Bastidas
Zephan Hazell


2015
Alexis Hide
Anne-Laure Bernollin
Antonio Madeddu
Ari Fasanella
Bong-Jin Chung
Bryant Law
Chia-Sheng嘉陞 Chen陳
Cindy Ogden
Daniel Demers
Daniel Streetman
David A. Fasman
David Green
David Pai
Davide Vidoz
Emma Jean McDougall
Frank Yang
Han Yuan Kuo
Hannah Cho
Hansu Jeon
Hektor Rojas
Hou Don Tin
Jennifer Yeatts
Jeremy Behne
Jesse A. Cammarata
Jun Hee Lee
Katy Hogoboom
Laila Ghambari
Martin Pollack
Masako Yamamoto
Mike Greene
Samuel E. Gurel
Sang-Yeop Kim
Seung-Il Kook
Summer Zhang
Tae-Gyu Nam
Tara Edens
Tom S. Baker
Tyler R. Duncan
Yu-Jia S. Chen
Yung-Hsiang Hsieh


2014
Alan Bruce (#020930)
Alex K. Casserly (#020950)
Amanda Paul (#019230)
Ana Mallozzi
Brian Maiers (#024360)
Bronwen Serna (#019830)
Cody Kinart (#019810)
Gloria Soh (#023210)
Heather Perry
Jessica Rodriguez (#021220)
JianWen Rong
Jie Yang (#023320)
Jingbo Deng
Jonathan Stauf (#024380)
Lindsey Leder (#021230)
Lingpeng Wei (#023330)
Macallie Atkinson (#019500)
Michael Yung (#021400)
Nick R. Clark (#020920)
Noel Gaerty (#020900)
Raymond Pang (#024390)
Robert Rueter (#020890)
Sarah R. Leslie (#019490)
Savannah H. Phillips
Shaun Ong (#023220)
Steph Noble (#020910)
Tai Ka Chun (#019770)
Tare Hammond (#020940)
Teresa von Fuchs (#021800)
Tim R. Cox (#019240)
XiuYun Yi


2013
Andrea Allen (#018420)
Ayng-Sook Shin (#017410)
Brian Foster (#018240)
Chloe Lee (#016750)
Diyanah Sharif (#017810)
DONG WOOK CHUNG (#017400)
Hong-Sun Yoo (#015330)
Jae-Sung Yoon (#015310)
Jessica Brooks (#018230)
Jong-Seo Yoon (#015320)
Joo Doc (#013960)
Joseph Marrocco (#016940)
LUYANG Qu (#016780)
Michael Xue (#016770)
Pamela Chng (#017800)
Tim Brisnehan (#014800)
Yi Liu (#016760)
Yong-Seok Lee (#017390)


2012
Alexandra LittleJohn (#012240)
Ben Usen (#012310)
Carllee M. Curran (#012300)
Clancy R. Cramer (#008710)
Colin Whitcomb (#006490)
Cortney Preuss-Greene (#006530)
Daniel Streetman (#006560)
Daniel Suh (#012270)
Dylan M. Evans (#006540)
Emma C. Markland Webster (#011440)
Helen Flowers (#010360)
Hugo G. Neuproler (#012250)
Ik-Jea Seo (#011430)
jamie d. cunningham (#006480)
Joseph C. McBride (#012280)
Joshua D. Boyt (#012320)
Lemuel Butler (#010350)
Liz Bishop (#010800)
Lorenzo Perkins (#006590)
Lynette Norman (#012230)
Macgregor M. Pearce (#006600)
Matthew Craddock (#006500)
Matthew Scott (#010280)
Michael Harwood (#010320)
Miguel Vicuna (#012260)
Min-Jung Hwang (#012330)
Nathanael P. Johnson (#010340)
Neil E. Oney (#006510)
Pete Licata (#010300)
Richard Sandlin (#012290)
Rothko Hauschildt (#012220)
Rusty Angell (#010370)
Ryan Soeder (#010330)
Samuel Brown (#006550)
Sarah Posma
Scott Lucey (#006570)
Sean Kohmescher (#006580)
Se-Hyeon Park (#011420)
Seon Jeong Hwang (#011400)
Seth Kittinger (#010310)
Simon A. Ouderkirk (#010290)
So-Yeon Park (#012340)
tamara muro (#007210)
Todd Goldsworthy (#006520)
Todd Mackey (#010260)
Tracy T. Kwok (#008720)
Trevor Gruehn (#010270)
Young-Mi Yun (#011410)


2011
Brandon Despain (#003670)
Byung-Joon Sim (#003920)
Carrie Gibson (#005640)
Inyoung Song
Jacob D. Casella (#003260)
Jen Macias
Jesse Bladyka (#003280)
Ji-Hyun Choung (#003290)
Kemp Watson-Ormond (#003230)
Michael S. Marquard (#002890)
Sang-Eun Woo (#003220)
Seth Lester (#003250)
Su-Hyun Kwon (#003940)
Su-Jin Lee (#003270)
Trevor Corlett (#003680)
Young-Jun Noh (#003930)
Young-Min Choo (#003240)


Other
Adam C. Snow
Courtney Dettrich
Elvira Conty Nieves
Tia Hoffman